Widziane w świecie: nietoperze…

Zwykły wpis

nietoperz-z-papieru-toaletowego-final-1-1000x665…nie dość, że wplątują się we włosy to jeszcze atakują zwierzęta domowe… Przynajmniej w  okolicach jednego z miast na zadupiu. A przynajmniej można odnieść takie wrażenie patrząc na stronę tytułową jednego z lokalnych tygodników. Sam Drakula by tego lepiej nie wymyślił – zagłada ludzkości przez zagładę zwierząt domowych. Choć jedyne co tak naprawdę zagraża ludzkości to jej bezmyślność…

Rzecz zaczęła się  na wsi. Co prawda na wsi przytulonej do miasta (ale miasta o znaczeniu prowincjonalnym, więc wieś mimo, iż niemal miastowa pozostaje wsią). Na tejże wsi spokojnej, wsi wesołej (jak zaraz się okaże już niedługo) pewna pani nauczycielka w czasi spaceru znajduje  nietoperza. Nie zbudził w niej podejrzenia fakt, iż było nie było dzikie zwierzę, które raczej ma w naturze uciekać przed człowiekiem daje się złapać. No cóż w końcu Bruce Wayne też „hodował” nietoperze, które zawsze wzbijały się w powietrze gdy jako Batman zmierzał na ratunek Gotham. Ciężko powiedzieć co kierowało panią, która nietoperza znalazła – czy chciała zostać Batmanem w spódnicy, czy też może szukała przyjaciela lub liczyła, że za dnia nietoperz przeistoczy się w księcia… Różne motywy kierują ludźmi…

Pozostając przy faktach: pani zabrała nietoperza do szkoły, gdzie spędził trzy dni (każdego by to wykończyło), następnie okazała go w urzędzie gminy po czym nietoperz opuścił ten świat (i niech mi tu nikt nie mówi, ze biurokracja nie zabija – kojarzycie scenę z filmu Batman z Michaelem Keatonem? Jak Batman i Vicky Vale stoją w grocie i Vicky ( w tej Kim Basinger), patrząc na nietoperze mówi pytająco: Nietoperze? A Batman na to: Są niezniszczalne. – W każdym razie jakoś tak to leciało. Więc jednak nietoperze są zniszczalne – wystarczy wizyta w urzędzie).

Mimo wszystko w takich przypadkach nieprzewidzianych zgonów, „denat” jedzie  do laboratorium na badanie czy aby czasem to nie urząd za to odpowiada tylko wirus wścieklizny. Wynik z laboratorium przyszedł szybko i niestety pozytywny. To postawiło służby na nogi,  wytyczyło okręg zagrożony na trzech powiatach,uruchomiło machinę medialną, dzięki której każdy kto rzuci okiem na pierwszą stronę dowie się, ze nietoperze atakują zwierzęta domowe. Co dodatkowo potwierdzi zdjęcie na pół strony „wściekłego” nietoperza szczerzącego groźnie kły.

Szczęściem w tym całym ambarasie jest to, że skrzydlaty bohater tej historii nikogo nie pogryzł. A ponad to, iż w medycynie nie stwierdzono jak dotąd przeniesienia się tego serotypu wirusa na inne zwierzęta niż nietoperze. Natomiast cała reszta – od głupiego pomysłu przytulenia nietoperza, po medialną sensację to po prostu można baranka pierdolnąć o ścianę i to z rozpędu.

P.S.

Czy tylko ja tak uważam, że we wszystkich filmach o Batmanie, najciekawsze kreacje tworzą ci co grają Jokera?

HAHAHAHAHAHAHIHIHIHIHIHEHEHEHEHE!!!! 😉

 

Reklamy

One response »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s